poniedziałek, 22 sierpnia 2016


SŁOIKI NA POWIDŁA
Czyli jak oprzeć się pokusie


Amsza przygotowuje powidła jabłkowe, które uwielbiam pomysłałam więc, że przydałyby się ładne słoiki na ten rarytas.


Przygotujmy się do pracy. Potrzebne nam są słoiki. Nie muszą być ozdobne same w sobie ale dobrze by było gdyby miały szerokie otwory, żeby nie zabrudzić ozdób przy przekładaniu przetworów z garnka.

Kolejny punkt: ozdoby. W moim przypadku są to koronkowe serwetki (chyba każdy z nas ma jakieś stare po babci lub zrobione własnoręcznie), troszkę jutowego sznurka, lniana wstążka i kolorowy sznureczek.
Potrzebuje również nożyczki, długopis, kredki lub mazaki, gładka etykieta na słoik (lub po prostu kawałek samoprzylepnego papieru) oraz pistolet na klej.


Papierową etykietę przyozdabiam jabłuszkiem i podpisuje nazwą przetworu, który znajdzie się w słoiku. Z lnianej wstążki odcinam kawałek wielkości etykiety i również podpisuję nazwą przetworu. U mnie, jak wiecie, będą to przepyszne powidła jabłkowe zrobione przez Amandę.
Wybieram serwetkę, której wzór najlepiej mi odpowiada. Docinam sznureczki na długość potrzebną do zawiązania kokardki na słoiku.


W między czasie włączam pistolet na klej, żeby się zagrzał. Gdy już tak będzie nakładam dwa paseczki kleju na lnianą etykietę i dociskam mocno do słoika w wybranym miejscu. Warto chwilę przytrzymać etykietę, żeby klej dobrze przywarł.
Następnie zawiązuje jutową kokardę powyżej etykiety.
Mój pierwszy słoik jest gotowy. :)Teraz czas na słoik drugi.
Papierową etykietę przyklejam na słoik wyrównując palcem, żeby usunąć pechęrzyki powietrza.
Później na wieczku słoika kładę wybraną serwetkę i obwiązuje słoik kolorowym sznurkiem. Ja pomogłam sobie jeszcze gumeczką.
Pamiętajcie jednak, że niestety będzie trzeba tę czynność powtorzyć po nałożeniu do słoika przetworów.Moje słoiki wygładają tak. :)Jestem zadowolona z efektu zwłaszcza po nałożeniu powideł.


Nasze powidła wyglądają uroczo i trochę babcinie co wywołuje u mnie miłe wspomnienia.
Może uda mi się dzięki temu nie ulec pokusie zjedzenia ich od razu. ;p
4 komentarze: